Ardian Bujupi & Noizy – AVENTURA Lyrics

Noizy (Noizy)
Ardian, ja-ja-jah
(Yo, Engli)

M’ke bo për vete
Ke bo për vete, ja-jaj
M’ke bo për vete
Ke bo për vete, ja-jaj

Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un’ e di ça don ti (Ti, ça don ti?)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

Ej, ‘bibi, ça po bon problem? (Mm)
Ti për mu ke nevoj’ sikur oksigjen (Raka bom-bom-bom)
Oh, si un’ s’ka dy dhe nuk ke ku gjen’
Une t’mesmen kry si refren (Uhh, Noizy)
Ej, ti mama, mos ëm thuj’ ti nata
Roll my weed, we smoke sa gancha
Travel all night menje kerr pa targa
When we make it, bounce it sikur det me dallga
Ándale, mami, ándale
Sa po qesim, po lutemi, kadale
Ça po bon ti ësht’ fatale
Nese them të du, s’boj hajgare
M’u ke bo si Nikotina (Um-umm)
Po du me [?], po jo nuk mujna (Um-umm)
Ti ma çon’ adrenalina (Oh)
Sexy gyal, nga Prishtina

Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un’ e di ça don ti (Ti, ça don ti?)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

Po vij me t’marr’, a po dalim?
Shkojna me nji after-party
Dojna me nejt, dojna me nejt
Deri sa dita na zbardhi
Mendja te ti um ka met’, um ka met’, ah-ah-ah
Shkruma numrin me nji flet’, me nji flet’, ah-ah-ah
Une jam k’to që po i bon për nji nat’
Dhe ia nis me m’lujt për inati
Po bon lojna natën në shtrat
Bom, bom, bom

M’ke bo për vete (M’ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj
M’ke bo për vete (M’ke bo për vetë)
Ke bo për vete, ja-jaj

Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un’ e di ça don ti (Ti)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati

M’ke bo për vete
Aventura

M’ke bo për vete (M’ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj
M’ke bo për vete (M’ke bo për vete)
Ke bo për vete, ja-jaj

Aventura, në Lambo dhe Ferrari
Aventura (Aventura), un’ e di ça don ti (Ti)
Aventura, veç për aventura ti je (Ej, yeah-yeah)
Aventura (Aventura), krejt çunat i kam gati


Please Kindly drop a comment, Corrections and suggestions. Your Comment is a motivating factor for wikilyrics to perform greatly.

Tags

Post a Comment

0 Comments
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

Ads Area

Disclaimer: All The Lyrics, Stories, Hymn, Poem & Anthem on Wikilyrics are submitted by various people and they have right on the contents they submitted, all the Contents on our database is for educational purposes only and are made available for free download. If you feel one of your asset should not be here please request take down.